BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRME MEDİTASYONU


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRME MEDİTASYONU

Bir kaç dakika boş kaldığınızda, ve özellikle gece uykuya dalmadan önce son şey, ve sabah yataktan kalkmadan önce ilk şey olarak, bedeninizi bilinçle ”doldurun.” Gözlerinizi kapatın.Sırt üstü uzanın.Önce dikkatinizi bedeninizin değişik bölümlerinde, ellerinizde, ayaklarınızda, kollarınızda, bacaklarınızda, karnınızda, göğsünüzde, başınızda vs. odaklayın.Yaşam enerjisini bu bölümlerin içinde mümkün olduğunca yoğun bir biçimde hissedin.Her bölüm üzerinde en az on-beş saniye kadar odaklanın.


Sonra dikkatinizi bedeninizde, ayaklardan başa, baştan ayaklara birkaç kez bir dalga gibi dolaştırın.Bunun sadece bir dakikanızı alması gerekir.Bundan sonra, içsel bedeninizi bir bütün olarak, tek bir enerji alanı olarak hissedin.Bir kaç dakika kadar bu hissi sürdürün.

Bu zaman esnasında yoğun bir biçimde mevcut olun, bedeninizin her hücresinde mevcut olun.Eğer zihin ara sıra dikkatinizi bedenden çekmeyi başarır ve siz kendinizi bir düşüncede kaybederseniz aldırmayın.Bunun olduğunu fark eder etmez, dikkatinizi yine içsel bedene yöneltin.